HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV - Hibrit Yayın Genişbant TV) televizyon ve internet hizmetlerini bir yayında birleştirerek sunan yeni nesil bir teknolojidir. HbbTV, yeni servisler ve çevrimiçi içeriklerle birleştirilmiş hizmetlerin TV yayınlarına yerleştirilerek izleyiciler ile etkileşime geçme; hedeflenebilir reklamlarıyla da TV kanallarına ek gelir imkânı sağlamaktadır.

HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV - Hibrit Yayın Genişbant TV)  televizyon ve internet hizmetlerini bir yayında birleştirerek sunan yeni nesil bir teknolojidir. HbbTV, yeni servisler ve çevrimiçi içeriklerle birleştirilmiş hizmetlerin TV yayınlarına yerleştirilerek izleyiciler ile etkileşime geçme; hedeflenebilir reklamlarıyla da TV kanallarına ek gelir imkânı sağlamaktadır.

 

HbbTV altyapısına sahip televizyon izleyicileri, geleneksel dijital teletext hizmetlerine ek olarak Catchup (tekrar izle), VOD (İstediğinde İzle), programa ilişkin uygulamalar ve diğer zengin bilgi hizmetleri gibi çeşitli çevrimiçi hizmetlerin tamamına sorunsuz bir şekilde doğrudan televizyonlarından erişebilecektir. Yayıncılar, istemesi durumunda izleyicilerine ücretli içerikler sunabilmekte, yayınladıkları içeriklerde reklam yayınlayarak ekstra bir gelir oluşturması mümkün olabilmektedir. HbbTV teknolojisi, entegre uydu alıcısına sahip, Türksat uydusu kullanan ve internete bağlı akıllı TV’lerde gerçekleştirilmektedir.

4331

Full width sayfa
Off