06 Nisan 2018
Genel

Türksat A.Ş. ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında kısa adı KATİP olan İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Sistemi Projesi için imza töreni, 5 Nisan 2018 tarihinde Türksat Gölbaşı Yerleşkesinde gerçekleşti.

İmza törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı adına İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Dr. Orhan Koç, Genel Müdür Yardımcıları Burhanettin Kurt ve Sedat Yenidünya, Sektörel ve Bilgi Yönetimi Sistemi Daire Başkanı Furkan Yıldız ve İSG Uzmanı Mustafa Tülü katılırken, Türksat adına Genel Müdür Cenk Şen, Genel Müdür Yardımcısı Metin Çavuşoğlu, Bilişim İş Geliştirme ve Proje Yönetim Direktörü Ömer Faruk Çöllüoğlu ve proje ekibi katıldı.

KATİP projesi ile iş sağlığı ve güvenliği kayıt takip ve izleme süreçlerinin yanı sıra, piyasa gözetimi ve denetimi, eğitim, proje ve organizasyon takibi gibi hizmetlerin etkinliğini ve kalitesini arttırmak mümkün olacak. 15 ay boyunca devam edeceği öngörülen proje ile bakanlığın iş sağlığı ve güvenliği alanında önemli süreçleri sayısallaşacak.

Genel Müdür Cenk Şen imza töreninde yaptığı konuşmada, Türksat olarak e-dönüşüm alanında kamunun en büyük çözüm ortağı olmanın gururunu taşıdıklarını ifade ederek, Türksat’ın uzman mühendislik yaklaşımının iş yapış şekillerine yansıdığını söyledi.  Profesyonel proje yönetimi anlayışıyla kamu kurumlarına çözüm üretmekten duyulan memnuniyeti dile getiren ve bilişim projelerinde sürdürülebilirliğin önemli anahtar sözcüklerden olduğunu söyleyen Şen, “Türksat olarak sürdürülebilir projeler ile e-dönüşüm çalışmalarına devam edilecek olup, KATİP projesinin, Bakanlık ve Türksat arasında bundan sonraki projeler için ilk adım olacağına inanıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Dr. Orhan Koç ise, Türkiye’de yaklaşık 1 milyon 800 bin işyeri olduğunu belirterek, çalışma hayatında yer alan yaklaşık 15 milyon kişinin iş sağlığı ve güvenliği süreç yönetiminin bakanlık açısından önemine değindi. Sağlık Bakanlığı, ÖSYM, SGK gibi farklı paydaşları da içinde barındıran ve ilgili devlet kurumları ile entegre çalışacak olan KATİP projesi ile vatandaşlarımızın aldığı hizmetin kolaylaşacağını ifade eden Koç, aynı zamanda süreçlerin e-dönüşümü ile bakanlık ve ülke kaynaklarının verimli kullanımını sağlayacaklarının altını çizdi.

İmza töreni hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.